25 C
Pristina
Thursday, August 11, 2022

Buy now

spot_img

Shkon në 10 numri i viktimave në Kremenchuk, reagon Boris Johnson

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson ka dënuar “mizorinë dhe barbarizmin” e presidentit rus Vladimir Putin pas një sulmi me raketa në një qendër tregtare në Ukrainë, duke lënë të paktën 10 të vdekur dhe 40 të plagosur.

Ai thotë se sulmi, në ditën kur presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky foli në samitin e G7, do të forconte vendosmërinë e aleatëve për t’i rezistuar Putinit.

“Ky sulm i tmerrshëm ka treguar edhe një herë thellësitë e mizorisë dhe barbarisë në të cilën do të zhytet lideri rus. Edhe një herë mendimet tona janë me familjet e viktimave të pafajshme në Ukrainë. Putini duhet të kuptojë se sjellja e tij nuk do të bëjë gjë tjetër veçse të forcojë vendosmërinë e Ukrainës dhe të çdo vendi tjetër të G7 për të qëndruar pranë Ukrainës për aq kohë sa duhet”, thotë Johnson.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,430FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles