-5.4 C
Pristina
Monday, January 24, 2022

Buy now

spot_img

Shkup, sot dihen rezultatet e ujit në zonat e përmbytura

Instituti i Shëndetit Publik në Maqedoni ka bërë analizat e ujit të pijes dhe është në pritje të rezultateve për cilësinë e ujit të pijshëm, të cilat pritet t’i publikojë sot gjatë ditës.
Në këtë institut u kanë bërë thirrje banorëve nga zonat e përmbytura që të mos konsumojnë ujë nga çezmat dhe të njëjtin mos ta përdorin as për gatim.
Përmes këtij apeli, mjekët tentojnë të parandalojnë infeksionet eventuale apo paraqitjen e ndonjë epidemie si pasojë e vërshimeve.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,131FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles