14.7 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021

Buy now

spot_img

Shpallet “Lojtari më i mirë anglez” i vitit

Mesfushori i Liverpoolit, Adam Lallana është votuar si “Lojtari Anglez i Vitit” për 2016-tën.

28-vjeçari fitoi 39% të votave nga klubi “England Supporters Club” për të mposhtur sulmuesin e Leicester Cityt, Jami Vardy (12%) dhe atë të Manchester United, Wayne Rooney (8%).

Lallana ishte startues i rregullt për “Tre Luanët” në vitin 2016, duke dhuruar disa performanca impresive për Kombëtaren gjatë vitit që lamë pas.

“Ky çmim është nder i madh,” tha Lallana për FA.com.

“Tre fituesit e fundit ishin Rooney (2015), Rooney (2014) dhe Steven Gerrard (2012), kështu që kjo tregon se çfarë arritje e madhe është kjo.”

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,941FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles