20.7 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Shpend Ahmeti njofton se një pjesë e shoqërisë civile nesër organizon protestë “Drejtësi për Astritin”

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se disa anëtarë të shoqërisë civile kanë vendosur të protestojnë nesër në orën 12, duke kërkuar drejtësi për Astrit Deharin.
Njoftimin e ka bërë në Facebook dhe ka treguar se përkrahës janë edhe disa prej gazetarëve si Adriatik Kelmendi e Imer Mushkolaj.
Astrit Dehari ka vdekur në rrethana ende të pasqaruara në burgun e Prizrenit. Ishte i dyshuar për sulm ndaj Kuvendit të Kosovës dhe po mbahej prej 67 ditësh në paraburgim.
Lexojeni të plotë njoftimin:
Nesër organizohet protestë për drejtësi për Astritin, prej orës 12:00 në sheshin Zahir Pajaziti, e organizuar prej qytetarëve. Njerëz të shoqërisë civile që po e përkrahin, janë:
ARTPOLIS
Adriatik Kelmendi – Gazetar
Agon Maliqi – Publicist
Ardian Gola – Profesor
Avni Zogiani – Aktivist i shoqërisë civile
Ardiana Shala – Psikologe
Besa Luzha – Aktiviste e shoqërisë civile
Besa Luci – Publiciste
Besa Neziri – Artiste
Besa Shahini – Analiste Politike
Bekim Lumi – Artist
Dukagjin Pupovci – Ekspert i arsimit
Eli Gashi – Aktiviste e shoqërisë civile
Eliza Hoxha – Arkitekte
Flaka Surroi – Publiciste
Florina Duli – Aktiviste e shoqërisë civile
Grupi i Pavarur i Qytetarisë Aktive “Tjetërqysh” – Mitrovicë
Ilir Bajri – Artist
Imer Mushkolaj – Gazetar
Instituti për Kritikë dhe Emancipim
Ismet Kryeziu – Aktivist i shoqërisë civile
Klubi Politik i Studentëve
Kosova’s Organization of Medical Students
Leonora Shabani – Bajraktari – Aktiviste e shoqërisë civile
Lëvizja Studentore për Barazi: Studim Kritikë Veprim
Luljeta Demolli – Aktiviste e shoqërisë civile
Rilind Gërvalla – Gazetar
Rron Gjinovci – Aktivist i shoqërisë civile
Samir Potera – Media
Shqipe Gjocaj – Aktiviste e shoqërisë civile
Valbona Bajrami – Aktiviste e shoqërisë civile
Valdete Idrizi- Aktiviste e shoqërisë civile
Vesë Kelmendi – Aktiviste e shoqërisë civile
Visare Aliu – Artiste
Visare Gorani – Aktiviste e shoqërisë civile
Youth Initiative for Human Rights
#DrejtesiPerAstritin

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles