25 C
Pristina
Thursday, August 11, 2022

Buy now

spot_img

Shpendi planifikon t’i shpenzoj 55 mijë euro për tabletë e laptopë

Komuna e Prishtinës, e ka shumë të nevojshme që të pajiset me teknologji. Për këtë, Komuna e udhëhequr nga Shpend Ahmeti, do të shpenzoj 55 mijë euro nga buxheti i shtetit.
Në njoftimin e publikuar në faqen zyrtare të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik, thuhet se në këtë tender është paraparë, furnizimi me printera ,kompjutera ,laptop dhe tabletë, shkruan Gazeta Fjala.
Në mesin e tyre, pritet të blihen 30 copë printerë, 100 tonerë, 35 kompjutëerë, 5 laptopë e 35 tableta.
Ende nuk dihet se kush do të jetë kompania e cila do ta fitoj tenderin e hapur nga Komuna e Ahmetit./GazetaFjala/
dokument

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,430FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles