-1.5 C
Pristina
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Shpërthim i fuqishëm në Radio Televizonin e Kosovës

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në objektet e Radio Televizonit të Kosovës rreth orës 22, saktësish tek transmetuesi i valëve.

Policia ka rrethuar objektin e televizionit dhe është duke ekzaminuar provat, për të konstatuar se me çfarë mjeti shpërthyes është sulmuar Radio Televizioni i Kosovës.
Në kohën e shpërthimit ka pasur gazetarë dhe staf tjetër në objektin e RTK-së, që janë tronditur nga shpërthimi i fuqishëm, por fatmirësisht nuk ka pasur viktima në njerëz dhe materiale.
Stafi i RTK-së është duke pritur versionin zyrtarë të Policisë për të dalë me version zyrtarë rreth këtij shpërthim.
https://www.facebook.com/gezim.bimbashi.1/videos/632417033584719/

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,049FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles