4.7 C
Pristina
Thursday, December 7, 2023

Buy now

spot_img

Skandali që mund ta “rrëzojë” Lajçakun, për çka e ka fjalën ish-kryeinspektori i AKI-së

Ish-inspektori i përgjithshëm i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Burim Ramadani ka paralajmëruar “rrëzimin e Miroslav Lajçak”, emisarit të Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi.

Ramadani shkroi në Facebook se Lajçakut mund t’i dalë një “skandal”, pasi ai, sipas tij, “ka qenë vazhdimisht në lajthirje nga Beogradi”.

“Një skandal do ta rrëzojë Lajçakun. Skandali që mund t’i del Lajçakut dhe ekipit të tij, do ta largojë atë përfundimisht nga ndërmjetësimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Lajçak ka qenë vazhdimisht në lajthitje nga Beogradi, përmes metodave dhe kapaciteteve që ka në dorë Vulini”, shkroi Ramadani në Facebook.

Sipas ish-kryeinspektorit të AKI-së, “ai ka minuar kështu përpjekjet për rezultate në dialog, duke i shërbyer qëllimit të Serbisë për të mos normalizuar raportet me Kosovën”.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img