3.1 C
Pristina
Saturday, December 4, 2021

Buy now

spot_img

Skuadrat e La Ligas befasojnë Chapeconesen, kjo është befasia që i kanë bërë klubit brazilian (FOTO)

La Liga është solidarizuar me tragjedinë e skuadrës braziliane, Chapecoense.

Tragjedia e Chapeonces tronditi gjithë botën dhe në veçanti adhuruesit e futbollit, të cilët e përjetuar rëndë.

Aksidenti ajror i skuadrës braziliane la të vdekur gati gjithë skuadrën dhe stafin, përveç tre futbollistëve që mbijetuan, përcjell Telegrafi.

Pas kësaj tragjedie të gjithë filluan solidarizimin me ta dhe mobilizimin për të ndihmuar Chapeconsen, teksa së fundi janë edhe skuadrat e La Ligas.

Të gjitha skuadrat spanjolle te La Ligas kanë nënshkruar fanellat e tyre nga futbollistët e tyre dhe ia kanë bërë dhuratë Chapecoenses në shenj solidarizimi.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,042FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles