0.5 C
Pristina
Saturday, January 28, 2023

Buy now

spot_img

Sonte luhet finalja e Superkupës së Spanjës: Real Madridi përballet me Barcelonën

Sonte do të zhvillohet një prej ndeshjeve më të “nxehta” të futbollit spanjoll për këtë edicion.

Gjegjësisht, sonte në program është finalja e Superkupës së Spanjës.

Me fillim nga ora 20:00, Real Madridi dhe Barcelona do të ndeshen në finalen e kësaj gare.

Ndedeshja në fjalë do të luhet në Arabinë Saudite.

Saktësisht, “King Fahd International Stadium” në Riad është nikoqir i kësaj ndeshjeje.

Ndryshe, Real Madridi e arriti finalen pasi eliminoi Valencian në gjysmëfinale (2:1).

Kurse, Barcelona që kishte punë me Real Betisin, fitoi 2:3 për ta prekur finalen./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img