16.9 C
Pristina
Friday, March 31, 2023

Buy now

spot_img

Sonte në La Liga: El Clasico

Barcelona dhe Real Madrid sonte ndeshen në La Liga, nga ora 21:00.

Një fitore për Barçën do të hapte një epërsi prej 12 pikësh në krye të tabelës, duke e bërë titullin e ligës një probabilitet të lartë, nëse jo një siguri matematikore, ndërsa një fitore për Real Madridin do ta mbante garën gjallë me 12 ndeshje të mbetura pas.

Los Blancos do të udhëtojnë në Camp Nou të motivuar pas eliminimit të Liverpoolit, duke vulosur vendin e tyre në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve me një fitore të përgjithshme 6-2.

Në ndeshjen e fundit mes dy gjigantëve spanjollë, Barcelona e mposhti Realin me rezultat 1-0, në çerekfinale të Copa del Rey.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img