29.7 C
Pristina
Sunday, August 1, 2021

Buy now

spot_img

Sot diskutohet për çështjen e sigurisë në Prizren

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, do të takohet sot me anëtarët e Forumeve lokale të Sigurisë të regjionit të Prizrenit.
Në këto takime do të diskutohet për trafikimin me qenie njerëzore, përdorimi i drogave dhe për parandalimin e Radikalizmit dhe Ekstremizmit të dhunshëm që shpie në terrorizëm.
Gjatë këtyre diskutimeve pritet të marrin pjesë përfaqësuesit e forumeve të sigurisë nga komunat e këtij regjioni: komuna e Suharekës, komuna e Dragashit, dhe komuna e Minushës.
Ky takim do të zhvillohet në kuadër të takimeve që do të mbajë ministri Hyseni në të gjitha rajonet e Kosovës.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,880FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles