Atë që se bënë  Urata Rama dhe Qëndrim Guri, do provojnë ta bëjnë nesër Majlinda Kelmendi dhe Rita Zeqiri.
Xhudistja kosovare, do të jetë në kërkim të medaljes së parë olimpike për Kosovën, duke garuar në xhudo në kategorinë deri në 52 kilogramë.

CpI0vMyWYAEdeVm

Lufta e Majlindës pritet të fillon në ora 16:20 në kohën tonë lokale dhe do të luajë me fituesen e takimit Gneto – Tschopp.

rita-3-e1470487928370-780x439

Ndërsa notarja më e mirë kosovare e cila do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike, Rio 2016 duke përfaqësuar Kosovën, Rita Zeqiri, do të fillojë garën në ora 19:14 në konkurrencën 100 metra shpinë. /Telegrafi/PrishtinaPress.eu