27.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Sot shorti i Evropa Ligës, këta mund të jenë kundërshtarët e skuadrave shqiptare

Të premten, në Nion të Zvicrës, hidhet shorti i play-off të Ligës së Kampioneve dhe Ligës së Evropës.
Padyshim, ai që u intereson më shumë tifozëve shqiptarë është ky turne i dytë, në të cilin marrin pjesë dy ekipe shqiptare, Partizani dhe Shkëndija e Tetovës.
Dy skuadrat shqiptare do të jenë në vazon e skuadrave më të dobëta, ndërsa kundërshtart priten t’i kenë klubet e vazos së parë, që do të jenë klube shumë të forta evropiane./Indeksonline/
VAZO E EKIPEVE TË FORTA
Shakhtar Donjeck (81.976)
Olimpiakos (70.940)
Anderleht (54.000)
AZ Alkmar (43.612)
Fenerbahçe (40.920)
Sparta Pragë (40.585)
PAOK (37.440)
Genk (36.000)
BATE Borisov (34.000)
St. Etien (26.049)
Gent (25.000)
Kuban Krasnodar (24.216)
Rapid Vjenë (23.520)
Slovan Liberec (22.085)
Maribor (21.625)
Makabi Tel Aviv (20.225)
Austria Vjenë (19.020)
Uest Hem (16.256)
Panathinaikos (14.940)
Midtjylland (14.720)
Sasuolo (14.087)
Karabak (13.475)

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,361FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles