-5.4 C
Pristina
Monday, January 24, 2022

Buy now

spot_img

Sot shpërblehen tatimpaguesit e vitit 2015

Në një njoftim për media, thuhet se Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), në bashkëpunim me Odën Ekonomike të Kosovës, Administratën Tatimore të Kosovës dhe Dogana e Kosovës, organizojnë ceremoninë tradicionale të shpërblimit të tatimpaguesve të vitit, për vitin 2015.
“Qëllimi i këtij organizimi është që të shpërblehen kontribuuesit më të mëdhenj të Buxhetit të Kosovës dhe njëkohësisht të shërbejnë si shembuj për të gjithë tatimpaguesit e tjerë. Ngjarja do të shërbejë edhe si mundësi për të diskutuar mbi sfidat e natyrës fiskale me të cilat përballet sektori privat”, thuhet në njoftim.

Ngjarja do të mbahet sot, duke filluar në orën 11:00, në Ndërtesën e Qeverisë së Kosovës. /PrishtinaPress.eu

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,131FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles