-3.4 C
Pristina
Tuesday, January 18, 2022

Buy now

spot_img

Studentët organizojnë sërish protestë për lirimin e Ramush Haradinajt

Reforma Studentore e Universitetit Gjakovës, e mbështetë fuqishëm protestën e thirrur nga Shoqatat e dalura nga Lufta në mbështetje të Komandantit Ramush Haradinaj, me 21 janar 2017, në sheshin ” Zahir Pajaziti” Prishtinë në ora 13:00.

Madje, kjo organizatë studentore ka bërë me dije se edhe ditën e shtunë (21.01.2017), do të organizoj edhe një protestë për liderin e AAK-së, ku do të bëjnë thirrje për lirimin nga të gjitha akuzat që jan bërë nga ana e Serbisë, e që po mbahet në Francë.

“Studentë e studente të nderuar, sot me datën 19.01.2017, Reforma Studentore e Universitetit Gjakovës, ka marrë vendim që të shtunën me datën 21.01.2017, në ora 13:00, në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë, ti bashkohemi protestës gjithëpopullore të thirrur nga Shoqatat e dalura nga Lufta OVL-UÇK, në mbështetje të Komandantit Ramush Haradinaj.

Se si organizatë studentore, mbështesim fuqishëm thirrjen e protestës dhe do të mundohemi që të jemi karshi qytetarëve i cili është drejtësi për gjithë ata që na mbrojtën nga agresori serbo’sllav.

Ne si organizatë studentore nuk kemi bindje politike por ne mbrojmë çlirimtarët të cilët na dhuruan lirin, që fal djemve e vajzave të UÇK’së ne sot jemi të lirë e shtet i pavarur.

Reforma Studentore e Universitetit Gjakovës RSUGJ”./Prishtinapress.eu/

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,117FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles