11.6 C
Pristina
Monday, March 20, 2023

Buy now

spot_img

Sulmet e kërcënimet ndaj gazetarit të RTK-së, arrestohet fqinji i tij

Alban Selimit, gazetar në Radio Televizionin e Kosovës para disa ditëve iu dogj garazha. Këtë të shtunë, Selimi e raportoi edhe një kërrcënim, ku në mure, i kishin shënuar fjalë kërrcënuese, duke i thënë që ta mbyllte gojën.

Selimi tashmë ka njoftuar se në lidhje me sulmet dhe kërrcënimet ndaj tij, ka të arrestuar.

“I arrestuari i sotëm është fqinj i imi.” – është shprehur Selimi, duke bërë të ditur se i njejti ka lidhje familjare me disa uzurpatorë të tokave, për çka në RTK, ishte transmetuar një emision.

“Ky po del te jete emisioni qe ka shkaktu zjarrin ne shtepine time. I arrestuari i sotem qe eshte fqinj i imi ka lidhje familjare me uzurpatoret e ketyre tokave. Drejtesia duhet ta thote fjalen e saj per kriminelin, kushdo qofte ai!”, ka shkruar gazetari Selimi.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img