4.7 C
Pristina
Thursday, December 7, 2023

Buy now

spot_img

Surroi: Negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Ohër kanë të bëjnë me gjetjen e një rruge për t’i dhënë fund konfliktit

Publicisti Veton Surroi ka komentuar takimin e sotëm në Ohër. Sipas tij, negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë kanë të bëjnë me gjetjen e një rruge për t’i dhënë fund konfliktit.

“Një informacion kontekstual mbi luftën/negociatat: më shumë civilë (10.000 prej të cilëve 1.000 fëmijë) u vranë në Kosovë sesa në Ukrainë për 1 vit luftë. Negociatat e Kosovës dhe Serbisë në Ohër kanë të bëjnë me gjetjen e një rruge për t’i dhënë fund konfliktit, 24 vjet më pas. Vështirë!”, ka shkruar Surroi në Twitter.

Ndryshe, sot po mbahet raundi i ri i negociatave ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Alekdandar Vuçiq nën ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian.

Palët janë pajtuar në parim për propozimin e BE-së ndërsa sot pritet dakordimi edhe për zbatimin e saj.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img