20.7 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Syla: Në veri të Mitrovicës janë 518 persona që marrin paga nga Rusia (Video)

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjinin, gazetari dhe historiani Valon Syla, ka folur për ndikimin e Rusisë në Ballkan dhe rrjedhimisht edhe në Kosovë.

Ai ka thënë se rritja e ndikimit të Rusisë në shumë vende të botës ka reflektuar edhe në Ballkan, dhe padyshim se edhe në Kosovë.
Syla ka treguar se Rusia influencën e saj në Kosovë e shfaq me anë të njerëzve, të cilët gjenden në Veri të Mitrovicës dhe siç ka thënë ai, paguhen nga Qeveria ruse.
Gazetari ka thënë se në Veri të Mitrovicës janë të punësuar 518 persona nga Rusia, për të pasur ndikim në Kosovë.
Ai në “Komiteti” ka shtuar se  muri që u ndërtua në veri të Mitrovicës është njëri nga produktet e influencës ruse në vendin tonë.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles