19.3 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Buy now

spot_img

Tahiri demanton Daçiqin: Forcat e armatosura mund të lëvizin në veri pa lejen e askujt

Forcat e armatosura dhe forcat e sigurisë mund të lëvizin në veri pa lejen e askujt. Kështu ka deklaruar për lajmi.net, ministrja për Dialog, Edita Tahiri e cila ka qenë pjesëmarrëse gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve me Serbinë në prill të vitit 2013.

“Nuk është e vërtet se është nënshkruar apo është folur ndonjëherë për një marrëveshje të tillë”, ka thënë ajo, duke i demantuar deklaratat e ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiq.

Daçiq tha dje se ka një marrëveshje me palën kosovare që pa lejen e palës serbe këto forca nuk kanë të drejtë të operojnë në veri të Mitrovicës.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,957FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles