25 C
Pristina
Thursday, August 11, 2022

Buy now

spot_img

Takim lamtumire Zaev-Orav: Zgjedhje fer dhe demokratike në dhjetor

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev ka takuar Euro-Ambasadorin dhe të dërguarin e KE-së në Maqedoni Aivo Orav në takim lamtumire ku është folur për zgjedhjet dhe kushtet e tyre, transmeton Telegrafi Maqedoni.
”E ardhmja e Maqedonisë është në BE dhe NATO. Hapi i parë për zgjedhje të lira dhe demokratike është pastrimi i listave. Në zgjedhje të rregullta do të fitojë LSDM e cila do të kthejë besimin te populli.” tha mes tjerash Zoran Zaev, kryetar i LSDM-së.
Edhe Orav tha se Maqedonia duhet të orientohet në përmbushjen e kushteve për tu anëtarësuar në NATO dhe BE./PrishtinaPress.eu

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,430FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles