19.3 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Buy now

spot_img

Të mërkurën në Bruksel vazhdon dialogu Kosovë- Serbi në nivel presidentësh

Të mërkurën më 1 shkurt, në Bruksel do të mbahet vazhdimi i dialogut në mes të Beogradit dhe Prishtinës në nivel të lartë, është konfirmuar për Tajnug nga kabineti i kryeministrit Aleksandër Vuçiq, transmeton Telegrafi.

Delegacioni serb do të udhëhiqet nga kryeministri Vuçiq dhe presidenti serb Tomisllav Nikoliq, kurse ai i Prishtinës, sipas Tanjug do të udhëhiqet nga presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Isa Mustafa.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,956FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles