28.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img

Të rinjtë e AAK-së para ambasadës franceze për lirimin Haradinajt

Sot anëtarë të ARK-së i dorëzuan ambasadës franceze në shenjë simbolike librin e autorit nga Irlanda, Michael O’Reilly, libër i cili flet për dy proceset gjyqësore nëpër të cilat ka kaluar Ramush Haradinaj dhe ku në të dyja rastet u shpall i pafajshëm.

“Mbajtja ende në Francë është vendim i papranueshëm dhe çdo ditë pa Ramush Haradinaj në Kosovë, paraqet vonesë në zhvillimet e vendit tonë”, thuhet në njoftimin e AKK-së për këtë aktivitet.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,956FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles