3.1 C
Pristina
Saturday, December 4, 2021

Buy now

spot_img

Tërmet i fortë në Italinë qendrore, 6 të vdekur, dhjetra të bllokuar në rrënoja (Foto)

Një tërmet me magnitudë 6.2 ballë ka goditur Italinë Qëndrore, duke lënë së paku 6 persona të vdekur dhe disa të tjerë të bllokuar nën rrënoja, thanë zyrtarët për BBC, transmeton Syri.net.
Tërmeti ra në orën 3:36 min. 76 km në liglindje të qytetit të Peruxhias, në një thellësi shumë të cekët, 10 km, tha ISGS.
Kryebashkiaku i qytetit tha për radion italiane se “gjysma e qytetit është shkatërruar.”
Në Romë, disa ndërtesa janë shkundur nga lëkundjet për 20 sekonda, sipas gazetës La Republicca.
Një familje prej katër anëtarësh ishte gjetur në rrënojat e qytetit Accumoli, sipas kryebashkiakut Stefano Petrucci në RAI TV.

Ndërkohë, policia njoftoi se dy persona kishin vdekur afër fshatit Pescara del Tronto, sipas RAI.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,042FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles