0.2 C
Pristina
Saturday, January 28, 2023

Buy now

spot_img

Tërmeti që goditi Shqipërinë u ndje edhe në Greqi

Një tërmet me magnitudë 4.7 ka lëkundur Shqipërinë të dielën mbrëma.

Disa medie në Greqi kanë raportuar se dridhjet janë ndjerë edhe në qytetet e Follorinës dhe Kastorias.

Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në Klos, 23 kilometra larg Tiranës.

Për dallim nga viti 2019 ku humbën jetën 51 persona, kësaj radhe nuk është raportuar për viktima./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img