-5.4 C
Pristina
Monday, January 24, 2022

Buy now

spot_img

Thaçi: Gjeneratat e reja të ndjekin shembullin e Majlindës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka komentuar edhe një herë tjetër triumfin e xhudistes kosovare Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike të cilat po mbahen në Rio de Janeiro të Brazilit.
Thaçi përmes një shënimi në Facebook ka ritheksuar se Majlinda Kelmendi është e para që i solli Kosovës medalje të artë.
Thaçi ka porositur gjeneratat e reja që të kenë para vetës shembullin e Majlindës në mënyrë që arrijnë rezultate të tilla me punë e dedikim
“Majlinda, e para që solli Kosovës arin nga Olimpiada. Model për gjenerata të tëra të rinjësh që sot ta kenë Majlinden si shembull të asaj çka mund të arrihet me punë, dedikim dhe dashuri. ‪#‎KosovoinRio HTH”, ka shkruar Thaçi.

thaci majlinda

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,131FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles