-6.1 C
Pristina
Monday, January 24, 2022

Buy now

spot_img

Thaçi i bindur se demarkacioni do të kalojë më 1 shtator

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës që ka bërë në kompleksin e familjes Asllani në Rrancë të Shtimes nuk e ka lënë anash edhe çështjen e demarkacionit.
Ai ka shprehur bindjen se demarkacioni do të kalojë në votimin e 1 shtatorit, njofton Klan Kosova.
Kjo sipas tij duhet të bëhet në mënyrë që të Kosovës të mos i ndalen proceset integruese, siç është çështja e realizmit të agjendës ndërkombëtare dhe liberalizimit të vizave për qytetarët e vendit si dhe shndërrimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,131FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles