1.7 C
Pristina
Friday, January 28, 2022

Buy now

spot_img

Thaçi për vizitën e Biden: SHBA-të na kanë mundësuar të bëhemi shtet

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se partneriteti strategjik me SHBA-të na ka mundësuar të bëhemi shtet dhe gjithnjë e më shumë po na bën një shoqëri demokratike me mundësi të barabarta për të gjithë.
Këto komente Thaçi i bëri përmes një postimi në Facebook, pas pritjes së zëvendëspresidentin Joe Biden.
Postimi i plotë:
Së bashku me Lumen pritëm zëvendëspresidentin Biden dhe familjen e tij. Për t’iu uruar përzemërsisht mirëseardhjen miqve të përjetshëm të Kosovës ishte me ne edhe Majlinda, heroina më e shquar e vendit tonë.
Partneriteti strategjik me SHBA-të na ka mundësuar të bëhemi shtet dhe gjithnjë e më shumë po na bën një shoqëri demokratike me mundësi të barabarta për të gjithë. HTH

13920742_1140293539374337_1101121553583515106_n

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,143FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles