28.3 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Top 100 lojtarët më të shtrenjtë: Messi lë pas CR7

Që nga viti 2012, CIES Football Observatory ka publikuar vazhdimit raporte vjetore të lojtarëve më të shtrenjtë në botën e futbollit.

Në raportin e fundit sipas tyre është Neymar është lojtari më i shtrenjtë në top pesë ligat evropiane, ku kartoni i brazilianit është vlerësuar prej  246 milionë eurosh.

Pas tij vijnë Lionel Messi (170.5m €), Paul Pogba (155.3m €), Antoine Griezmann (150.4m €) dhe Luis Suarez (145.2m €)

Portieri më i vlerën e kartonit më të lartë është Jan Oblak (59.8m €), mbrojtës qendror është Raphaël Varane (64m €), kurse mbrojtës anësor është Hctor Bellerin (70.3m €).

Mesfushor më i shtrenjtë Paul Pogba (155.3m €), kurse sulmuesi më i shtrenjtë u cilësua Neymar, ku vlera e kartonit të tij është vlersuar 246.8 milionë euro.

Në top 100 janë edhe Shkordan Mustafi në vendin e 40-të me 60.5 milionë euro dhe Granit Xhaka në pozitën 63-të me 46 milionë euro, ndërsa më poshtë keni listën e plotë.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles