0.2 C
Pristina
Friday, February 3, 2023

Buy now

spot_img

Tottenham 0-2 Arsenal, nota e Granit Xhakës dhe lojtarëve të tjerë

Arsenali triumfoi 2-0 ndaj Tottenhamit në kuadër të javës së 20-të në Ligën Premier.

Golat për The Gunners i shënuan Hugo Lloris (auto-gol) dhe Martin Odegaard.

Arsenali ishte ekip më i mirë dhe mori notën e përgjithshme 7.15, ndërsa Tottenhami u vlerësua me 6.79.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë duel ishte Aaron Ramsadale, që u notua me 8.8.

Granit Xhaka pati paraqitje pozitiv e dhe mori vlerësimin 7.5.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Edward Nketiah që mori vlerësimin 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img