21.7 C
Pristina
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Trepça e fiton Superkupën në basketboll

Superkupa Kosovës, përfundon finalja dramatike, Trepça mposht Pejën

Në Suharekë u zhvillua finalja e Superkupës së Kosovës mes Trepça dhe Pejës.

Trepça ka fituar me rezultat 78:76.

Sfida ishte e tensionuar dhe ishte ndërprerë një minutë pa përfunduar pjesa e parë.

Në pushim, Trepça ka shkuar me epërsinë prej 40:32.

Ndonëse është tërhequr vërejtja, fyerjet mes tifozëve dhe hedhjet në parket kanë vazhduar.

Fillimisht trajneri Rami Hadar, e mori ekipin dhe u largua drejt zhveshtores. Teksa u kthye më pas kur u qetësua situata. Megjithatë, gjyqtari i largoi sërish dy ekipet derisa të zbrazet pjesa ku ishin tifozët mitrovicas, “Torcida”.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img