25 C
Pristina
Thursday, August 11, 2022

Buy now

spot_img

Tri klubet e mëdha evropiane në garë për Dembelen, i cili ka mbetur lojtar i lirë

E ardhmja e Ousmane Dembeles është ende e paqartë.

Sulmuesi francez është lojtar i lirë, pasi atij i skadoi kontrata zyrtarisht me Barcelonën më 30 qershor.

Derisa spekulohet ende se Dembele mund të rinovojë kontratën me Barçën, për të interesim kanë shprehur disa nga klubet e mëdha evropiane.

“Marca” ka raportuar se Chelsea, Bayern Munich dhe Paris Saint-Germaini po bëjnë presion për të nënshkruar me francezin.

Sipas gazetës spanjolle, Chelsea është klubi që po e kërkon më shumë Dembelen, pasi trajneri i londinezëve, Thomas Tuchel, ka punuar me lojtarin te Borussia Dortmundi.

Në anën tjetër, 25-vjeçari thuhet se dëshiron që e ardhmja e tij të zgjidhet më shpejt. 

Nuk përjashtohet mundësia që Dembele të mbetet në “Camp Nou”, por problemet financiare të Barcelonës mund ta “detyrojnë” atë të largohet.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,430FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles