29.7 C
Pristina
Saturday, July 31, 2021

Buy now

spot_img
Array

Trump: Do të ju shkatërrojmë!

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e saj do të shkatërrojnë Shtetin Islam dhe do të mbrojnë civilizimin.

Deklarata e tij vjen një ditë pasi një zëdhënës i ISIS-it përmes një audio-porosie në Telegram, tha se SHBA-të po “mbyten” dhe se ato udhëhiqen nga një “idiot”, duke aluduar në presidentin Trump, transmeton KosovaPress.

“Ne do të shkatërrojmë ISIS-in dhe do të mbrojmë civilizimin. Nuk kemi zgjidhje tjetër”, tha Trump.

Ai këto komente i bëri pas takimit me Mbretin e Jordanisë, King Abdullah. Trump tha se Mbreti jordanez është lider në luftën për mposhtjen e Shtetit Islamik “njëherë e përgjithmonë”.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,877FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles