21.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img
Array

Trump: McCain dhe Graham shikojnë të fillojnë Luftën e Tretë Botërore

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka shkruar në Twitter se deklaratat e senatorëve republikanë John McCain dhe Lindsey Graham janë të gabuara.

Siç ka shkruar Trump, ata të dy janë “të trishtuar” për imigrimin.

“Senatorët duhet të përqendrojnë energjitë e tyre në shtetin Islamik, emigrimin e paligjshëm dhe sigurinë e kufijve ne vend se gjithnjë të shikojnë të fillojë Lufta e tretë Botërore”, ka shkruar Trump.

Dy senatorët amerikanë kanë shfaqur frikën më herët se urdhri i presidentit Trump që të ndalojë hyrjen e refugjatëve nga shtatë shtete myslimane mund të rrisë më shumë rekrutimin e terroristëve sesa që të përmirësojë sigurinë e SHBA-ve.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,959FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles