19.3 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Buy now

spot_img

Trump pretendon se mediet gënjyen për numrin e pjesëmarrësve në inaugurim

Presidenti Donald Trump, ka akuzuar mediat për pavërtetësi mbi numrin e njerëzve që kanë marrë pjesë në inaugurimin e tij.

Komentet e Trump vijnë pas publikimit të disa fotografive që tregonin pjesëmarrjen e një numri të madh të njerëzve në përurimin e paraardhësit të tij, Barak Obama në vitin 2009, shkruan BBC.

Sekretari për media i Trump tha se ka qenë “audienca më e madhe e parë ndonjëherë në një inaugurim”.

Të shtunën, miliona njerëz në SHBA dhe në mbarë botën kanë dalë në protesta për të drejtat e grave, të cilat aktivistët besojnë të jenë nën kërcënim nga administrata e re.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,956FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles