28.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img
Array

Turqia kërcënon se do të anulojë marrëveshjen për emigrantët

Turqia mund të anulojë marrëveshjen e ripranimit të emigrantëve.

Marrëveshja ishte nënshkruar me Greqinë dhe Bashkimin Evropian. Por kjo marrëveshje rrezikon të anulohet nga Ankaraja zyrtare, pasi Athina refuzoi të ekstradojë  8 ushtarë turq, të akuzuar nga Ankaraja për pjesëmarrje në grushtin e dështuar të shtetit më 15 korrik, deklaroi sot ministri turk i Punëve të Jashtme.

“Ne do marrim masat e nevojshme, duke përfshirë anulimin e marrëveshjes së ripranimit të migrantëve”, deklaroi sot Mevlut Cavusoglu, në një intervistë dhënë për televizionin publik TRT.

 

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,956FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles