26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Uleni tensionin e gjakut në vetëm 10 sekonda!

Tensioni i gjakut është forca që ushtron gjaku në muret e enëve të gjakut.
Mund të matet duke përdorur një mëngëz llastiku që fryhet, e cila mbështillet rreth pjesës së sipërme të krahut dhe lidhet me një aparat që tregon tensionin.

Konsumimi i këtyre dy përbërësve ndihmon shumë në trajtimin e këtij problemi shëndetësor.

Kanella
Disa studime kanë treguar se presioni i lartë i gjakut reduktohet me me përdorimin e kësaj erëze të njohur dhe aromatike, kanella. Nëse shtoni një gjysmë luge çaji në dietën tuaj të përditshme, do të jetë shumë e lehtë për ju të kontrolloni tensionin e lartë të gjakut.
Për një efekt të menjëhershëm, merrni pak kanellë në gojë dhe gëlltiteni atë.
Hudhra
Ky përbërës i shëndetshëm zvogëlon menjëherë presionin e gjakut. Hudhravepron në enët e gjakut duke i relaksuar dhe zgjeruar ato, duke bërë që gjaku të qarkullojë më lehtë.
Për një veprim të menjëhershëm dhe uljen në çast të presionit të gjakut, hani një thelpi hudhër të freskët me një fetë bukë ose mund ta shtoni atë në sallatë dhe ta konsumoni në këtë

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles