-5.4 C
Pristina
Monday, January 24, 2022

Buy now

spot_img

Usain Bolt ende njeriu më i shpejtë në botë (Foto)

Usain Bolt edhe pas 12 viteve, mbetët njeriu më i shpejtë në botë.
Xhamajkani ka fituar për herë të tret radhazi medaljen e artë olimpike në 100 metra.
Sprinteri, distancën prej 100 metra e përshkroi për vetëm 9.81 sekonda, dukë lënë mbrapa amerikanin Justin Galtin me kohë 9.89 sekonda.
Andre De Grasse i Kanadasë fitoi medaljen e bronztë në, ku 11 metrat i përshkroi për 9.91 sekonda.
Bolt është i vetmi atlet deri tani që ka fituar medaljen artë në tre olimpiada radhazi.
Ai është duke u favorizuar për të fituar edhe dy garat tjera, atë 200 metra sprint, si dhe 4×100 metra.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,131FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles