1.9 C
Pristina
Saturday, December 4, 2021

Buy now

spot_img

Ushtarët turq përsëri cak i sulmeve, dy të vdekur gjatë ditës së sotme

Të paktën dy ushtarë turq janë vrarë sot, kur një automjet ushtarake ka goditur me një mjet shpërthyes në provincën Sirnak, në juglindje të vendit.
Sipas agjencisë Dogan, deri më të tash askush nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin.
Forcat e sigurisë turke janë çdo ditë në shënjestër të sulmeve të Partisë Punëtore të Kurdistanit nga të cilët u shkaktua vrasja e qindra policëve dhe ushtarëve, kujton AFP duke shtuar se qeveria ka premtuar se do të vazhdojë përpjekjet që synojnë zhdukjen e PKK-së në Turqinë lindore.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,042FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles