18.7 C
Pristina
Friday, September 24, 2021

Buy now

spot_img

Vdekja e Xhenetës në Prizren: Nëna kërkon 60 mijë euro dëmshpërblim nga komuna (Video)

Kanë kaluar tetë muaj qëkur vdiq Xheneta Gashi dhe që nga ajo kohë, askush nuk ka dhënë përgjegjësi për këtë tragjedi.

Nëna e Xhenetës, Lirije Gashi, tash jeton vetëm me djalin. Përveç drejtësisë, ajo po kërkon kompensim në vlerë prej 60 mijë eurosh nga ana e komunës së Prizrenit, raporton KTV.

Një kërkesë e tillë ende nuk u është drejtuar zyrtarisht autoriteteve komunale.Por zëdhënësi i komunës së Prizrenit, Ymer Berisha, ka thënë, se kjo kërkesë është e pakuptimtë nga ana e familjes.

Ndërkaq, kryeprokurori i Prizrenit, Admir Shala, nuk ka kthyer përgjigje se çfarë saktësisht është duke ndodhur me këtë rast.

Derisa zyrtarë të opozitës e akuzojnë komunën që ka abuzuar me familjen e Xheneta Gashit.

http://www.dailymotion.com/video/x59bc9n_nena-e-xhenetes_news

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,954FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles