16.5 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Veç 7 ditë afat për pranimin e kushteve të koncesionit për Rrugën e Kombit

Agjencia e Prokurimit Publik në Shqipëri (APP) ka paralajmëruar kompaninë e huaj “Catalyst” partnere të konsorciumit fitues për marrjen me koncesion të Rrugës së Kombit, që brenda 7 ditëve duhet të dorëzojë në Ministrinë e Transportit, pranimin e njoftimit të ofertuesit të zgjedhur, duke rënë dakord të pajtohet me kushtet e përcaktuara dhe të ekzekutojë marrëveshjen e koncesionit, shkruan sot “Koha Ditore”.

Nëse “Catalyst” refuzon koncesionin brenda 30 ditëve nga data 30 nëntor ajo duhet të paguajë tarifën 20.000 euro.
Në njoftimin e publikuar në buletinin e radhës të APP-së, kjo e fundit i kërkon konsorciumit “Catalyst” se brenda 60 ditëve duhet të ekzekutohet marrëveshja e koncesionit, çka për qytetarët do të thotë se rruga do të bëhet me pagesë pas dy muajsh.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles