27.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Vendim i çuditshëm i Realit, ja pasojat e para

Real Madridi ka reduktuar të ardhurat financiare, pas planifikimit për ndeshjet përgatitore për sezonin e ri.
“Los Blancos” kanë vendosur të bëjnë më pak kilometra për dallim nga përgatitjet para fillimit të edicionit të kaluar.
Në këtë verë skuadra do të luajë tri ndeshje miqësore në SHBA, për dallim nga hera e kaluar ku luajti katër të tilla në Kinë dhe Australi, përcjellë “Lajmi.net”.
Për këtë arsye Reali do të fitojë më pak, rreth 12 milionë euro, e jo 20 sa i kishte fituar vitin e kaluar.
Reali do të luajë kundër PSG-së në Ohio, ndaj Chelseat në Michigan dhe kundër Bayernit të Munichut në New Jersey.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,360FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles