17.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022

Buy now

spot_img

Vendim: U ndërpritet pushimi zyrtarëve policorë, të gjithë në punë me 1 shtator

Të gjithë zyrtarët policorë duhet të jenë në punë me datë 1 shtator, edhe nëse kanë patur pushime të paralajmëruara vjetore.

Ky është vendimi i marrë nga lart në Policinë e Kosovës.

Lajmi është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës duke mos dhënë më shumë detaje për Planin Operativ.

Nga 1 shtatori pritet të nis vendosja e masës së reciprocitetit më Serbinë dhe krejt ky plan po bëhet për shkaqe të sigurisë karshi situatës që mund të krijohet.

Për planin e 1 shtatorit pritet të ketë diskutime në takimin që po zhvillohet këto momente në Bruksel në dialogun e udhëhequr nga BE në mes të Kurtit e Vuçiq.

Related Articles

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Latest Articles