19.3 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Buy now

spot_img
Array

Vendimi i ri i Komunës së Prishtinës: Qytetarët që jetojnë në qendër do të paguajnë më shumë (Video)

Komuna e Prishtinës ka bërë kategorizimin e pagesës për tatimin në pronë, duke tentuar që qytetarët të cilët jetojnë në qendër të paguajnë më shumë, derisa ata që jetojnë në periferi të paguajnë më pak.

Zëdhënësi i Komunës së Prishtinës, Adonis Tahiri, ka theksuar për RTV Dukagjini se ky proces do të “vendos rregull në pagesat e tatimit në pronë”, transmeton Telegrafi.

“Qëllimi është që të ketë barazi në Prishtinë, ashtu që të pasurit të paguajnë më shumë tatim dhe të varfrit të paguajnë më pak”, ka thënë ai.

https://www.youtube.com/watch?v=TWtzVjkI4IM

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,956FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles