20.7 C
Pristina
Tuesday, August 3, 2021

Buy now

spot_img

Veseli: Jemi pranë Italisë mike në këto momente të vështira

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave nga tërmeti që ndodh sot në Itali.
Veseli në një postim në rrjetin social Facebook ka shkruar se Kosova është pranë Italisë mike në këto momente të rënda.
“Në këto momente të vështira pas fatkeqësisë së rëndë natyrore në Itali, jemi pranë popullit mik italian. Shpreh dhembjen e qytetarëve të Kosovës dhe solidarizohemi me të afërmit e viktimave, ndërsa urojmë shërim sa më të shpejtë për të lënduarit”, ka shkruar Veseli.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,882FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles