20.7 C
Pristina
Saturday, May 28, 2022

Buy now

spot_img

Veseli nesër viziton Memorialin ‘Adem Jashari’, jo shtëpinë e Jasharajve

Nën patronatin e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të hënën, më 28 nëntor 2016, në Kullën e Isa Boletinit në Boletin, Mitrovicë, mbahet manifestim për nder të Festës së 28 Nëntorit.
Në orën 10:00 pritet ardhja e të ftuarve, në orën 12:00, Veseli vendos lule në varrin e Isa Boletinit, më pas në orën 12:10, ai mban një fjalim kurse në orën 12:20, do të vizitojë kullën e Isa Boletinit.
Ndërkaq më vonë, në orën 14:00, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, bën nderime dhe vendos lule në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz, Skenderaj.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles