4.7 C
Pristina
Thursday, December 7, 2023

Buy now

spot_img

Vetaksident në Prizren, vdes një person

Një person ka vdekur dhe një tjetër është lënduar si pasojë e një vetaksidenti në Prizren.

Rastin e ka konfirmuar togeri i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi.

“Sot rreth orës 4:55 , ka ndodhur një vetaksident trafiku në rrugën Tranziti i vjetër, te ura afër Arbëria Pertrol. Deri te aksidenti ka ardhë për shkak te mos përshtatjes së shpejtësisë kushteve të rrugës dhe si pasoj ngasësi ka humbur kontrollin mbi automjetin, me atë rast automjeti ka dal nga rruga dhe ka ra nga ura”, tha ai.

Bytyiqi tha se pasoj ngasësi ka pësuar lëndime të lehta, ndërsa pasagjeri (A.K.  një i ri nga Prizreni ) ka ndërruar jetë /Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img