-5.4 C
Pristina
Monday, January 24, 2022

Buy now

spot_img

Vlora Çitaku: Fidani i “Prontos” nuk është punësuar në Ministrinë e Integrimeve

Ambasadorja e Kosovës në Washington, dikur ministre e Integrimeve në Kosovë, Vlora Çitaku përmes një postimi në Facebook ka dhënë një sqarim pas publikimit të përgjimeve mes Adem Grabovcit, shefit të grupit parlamentar të PDK’së.
Ajo ka thënë se ka rënë në “grackën e tyre”, duke mohuar kështu edhe punësimin e Fidanit, personi që Adem Grabovci kërkon ta punësojë në Ministrinë e Integrimeve.
Ky është postimi i saj i plotë:
E lexova qe Insajder kishte ri-publikuar një bisedë telefonike mes meje dhe Adem Grabovcit. Më duhet që ta them prap, dhe këto të dhëna janë publike, dhe ju ftoj juve si gazetarë që ta vërtetoni, Fidani I apostrofuar në këtë bisedë nuk është punësuar në Ministrinë që kam drejtuar unë. Ndërkohë që praktikën 2 mujore, pa pagesë, ka mundur ta kryej secili student që ka sjellë një dëshmi nga Universiteti. /PrishtinaPress.eu

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,131FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles