0.5 C
Pristina
Saturday, January 28, 2023

Buy now

spot_img

Vrasja e 65-vjeçarit në Mitrovicë vazhdon të mbetet mister, prokuroria s’ka identifikuar asnjë të dyshuar

Ende nuk është identifikuar asnjë person i dyshuar për vrasjen e 65-vjeçarit Nysret Gubetini me datën 10 janar në Mitrovicë. Zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Mitrovicës, Valon Preteni, tha se për këtë rast janë duke u zhvilluar hetime intensive.

Sipas prokurorisë vrasja e të moshuarit ishte e dhunshme dhe dyshohet se vdekja kishte ardhur si pasojë e disa goditjeve me një mjet të mprehtë.

Viktima ishte gjetur i vrarë brenda Shoqatës së të Shurdhërve në Mitrovicë, në të cilën ishte anëtar.

Por, edhe pse kanë kaluar dy javë nga vrasja, ende nuk është identifikuar asnjë person i dyshuar.

“Janë duke u zhvilluar hetime intensive në bashkëpunim me policinë, përfshirë edhe motivin. Ende nuk janë identifikuar persona të dyshuar”, tha për Gazetën Express zëdhënësi i Prokurorisë së Mitrovicës, Valon Preteni.

Rasti ishte klasifikuar si “vrasje”, teksa ngjarja tragjike sipas policisë kishte ndodhur me 10 janar rreth orës 14:35 në rrugën “Avni Shabani” në Mitrovicë. /Express

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img