17.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022

Buy now

spot_img

Vuçiq nga Brukseli cakton takim me serbët e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka caktuar një takim me serbët nga Kosova nga Brukseli ku po zhvillon takime me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti në kuadër të procesit të dialogut Kosovë-Serbi.

Takimi është paralajmëruar të mbahet të dielën në orën 11:00 në Pallatin “Serbia”, shkruan Novosti.

Në takim janë të ftuar të gjithë përfaqësuesit politikë dhe institucionalë të serbëve nga Kosova, liderët e Listës Serbe, të gjithë kryetarët serbë, kryetarët e rretheve, drejtorët e spitaleve.

Related Articles

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Latest Articles