19.3 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Buy now

spot_img

Vuçiq pret diskutime të matura në dialogun e nesërm në Bruksel

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë sot se në vazhdimin e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit nesër në Bruksel, pret të kenë diskutime të matura dhe sipas tij të gjithë do ta kuptojnë se stabilizimi i Ballkanit Perëndimor është një parakusht kyç për përparim.

Ai gjatë hapjes së Forumit të bizneseve serbo-greke në Beograd, tha se shpreson edhe që pala tjetër në dialog do ta kuptojë rëndësinë e ruajtjes së paqes.

Ai ka folur edhe për armatosjen e ushtrisë serbe, ku sipas Vuçiqit Serbia pas modernizimit të ushtrisë do të jetë e fortë, por kjo nuk do të thotë se do të kenë aspirata ekspansioniste ndaj vendeve tjera, ndërsa ka shtuar se nuk mendon për futjen e shërbimit të detyrueshëm ushtarak.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,956FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles